
Motorok
1–36 termék, összesen 166 db
-

1507-es motor – 3600kv master3x-hez – speedybee
-

Ae2207 v2 motor – 1960kv – axisflying
-

Aether 1505 motor – 4000kv – deepspace
-

Ex2807 brushless motor – 1300kv – rcinpower
-

Flash 1804 motor – 3500kv – flyfishrc
-

Gts v3 1003 brushless motor – 18000kv – rcinpower
-

M5 nylstop önzáró anyák, magas peremmel – 10db
-

NMB csapágyak 9x4x4 (10db) – ninjatech
-

SpeedyBee BeeStorm 2306.5 PRO-1880KV – brushless FPV motor 5″ (darab)
-

Vci spark 1204 motor – 8250kv (2db) – vci
-

XING2 2809 motor – 1250KV – iFlight
-

Ae2207 v2 motor – 1750kv – axisflying
-

Ae2207 v2 motor – 2100kv – axisflying
-

Ae2306.5 v2 motor – 1860kv – axisflying
-

Ae2306.5 v2 motor – 1960kv – axisflying
-

Aether 2006 motor – 2550kv – deepspace
-

Aether 2207.3 motor – 1960kv – deepspace
-

Aos supernova 2207 1980kv brushless motor – rcinpower
-

AOS Supernova 2807 1400KV brushless motor – Rcinpower
-

Blackbird v4 2307- 2060kv szett (4db) – axisflying
-

Brushless gts v3 1203 motor – 11500kv – rcinpower
-

Brushless motor aos supernova 2207 1570kv – rcinpower
-

Brushless motor aos supernova 3220 1000kv – rcinpower
-

Brushless motor aos supernova 3220 700kv – rcinpower
-

Brushless motor aos supernova 3220 925kv – rcinpower
-

Brushless motor evo 0802 – 25000kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 0702 – 29000kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 0703 – 27000kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 0802 – 22000kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 0802 – 25000kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 0802 – 27000kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 1804 – 2450kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 1804 – 3450kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v3 2105 plus – 3600kv – rcinpower
-

Brushless motor gts v4 2207 – 2040kv – rcinpower
-

Brushless motor p22.6-7 – 1880kv – t-hobby
Motorok: hogyan válasszuk ki a felhasználásunknak megfelelő meghajtást
A motor kiválasztása három műszaki szempont alapján történik: a kW-ban vagy LE-ben kifejezett hasznos teljesítmény, az optimális fordulatszám (ford/perc), és a meghajtás típusa (szíjhajtás, egyenáram, váltakozó áram). Egy 750 W-os háromfázisú villanymotor a pólusszámtól függően jellemzően 1400 és 2800 ford/perc között forog, míg egy azonos teljesítményű egyfázisú motor 15-20%-kal kevesebb nyomatékot ad le indításkor. Ez a különbség közvetlenül meghatározza az alkalmazási területet: fúrás, szivattyúzás, szellőztetés vagy mechanikus erőátvitel.
Villanymotorok: egyfázisú, háromfázisú és egyenáramú
A háromfázisú aszinkron motor marad a referencia professzionális felhasználásra robusztussága és hatékonysága miatt, ami az IE3 modelleknél gyakran meghaladja a 85%-ot. Ugyanakkor háromfázisú táplálást igényel, amely a legtöbb lakóépületből hiányzik, ezért ha az elektromos hálózat nem teszi lehetővé, frekvenciaváltóra vagy fázisváltóra van szükség. Az egyfázisú motor, amely elterjedtebb a magánfelhasználók körében, beéri egy hagyományos 230V-os aljzattal, de teljesítménye háztartási használatra általában legfeljebb 3 kW-ra korlátozódik.
Egyenáramú motor: felhasználás és korlátok
Az egyenáramú motor (12V vagy 24V) mobil alkalmazásokat szolgál ki: robotika, modellezés, akkumulátoros beágyazott rendszerek. Sebessége könnyen szabályozható feszültségváltoztatással, bonyolult elektronika nélkül, ami magyarázza tömeges jelenlétét a motoros játékokban és a kisebb vezeték nélküli szerszámokban. Élettartama a keféhez kötött modelleknél közvetlenül a szénkefék kopásától függ; a kefe nélküli (brushless) változatok kiküszöbölik ezt a súrlódási pontot és jobb élettartamot érnek el, cserébe drágább elektronikus vezérlőt igényelnek.
- Egyfázisú motor: háztartási felhasználás, szabványos 230V-os táplálás, teljesítmény akár 3 kW-ig
- Háromfázisú motor: professzionális felhasználás, magas hatékonyság, 400V-os táplálást igényel
- 12V/24V egyenáramú motor: mobil és beágyazott alkalmazások, változtatható sebesség
- Brushless motor: kefék nélkül, jobb élettartam, elektronikus vezérlő szükséges
Robbanómotorok: benzin, dízel és speciális alkalmazások
Kültéri felhasználásra — fűnyírók, generátorok, motoros szivattyúk — a négyütemű robbanómotor dominál, mivel olajfogyasztása szinte nulla a kétütemű motorokhoz képest. Egy 150 cm³-es négyütemű motor átlagosan 3,5-4 LE teljesítményt ad le, ami elegendő egy sík terepen húzott fűnyíróhoz. A könnyebb és mechanikailag egyszerűbb kétütemű modelleket továbbra is előnyben részesítik a fűkaszáknál és láncfűrészeknél, ahol a súly/teljesítmény arány fontosabb, mint a fogyasztás.
Teljesítmény és nyomaték: ami valóban számít egy motornál
A gyártó által megadott névleges teljesítmény ritkán egyezik meg a valós használatban rendelkezésre álló teljesítménnyel: számoljon 10-15% veszteséggel a mechanikus súrlódás és a terhelés miatt. A Nm-ben kifejezett nyomaték jobban számít, mint a nyers teljesítmény vontatási vagy emelési feladatoknál, mivel ez határozza meg a motor képességét, hogy terhelés alatt lefulladás nélkül induljon el. Mindig ellenőrizze a megadott motorfordulatszám és a motorizálandó berendezés által igényelt fordulatszám kompatibilitását: egy rossz párosítás idő előtt elkoptatja a csapágyakat.
Karbantartás és a motor élettartama
A motorhibák többsége kenési hiányból vagy eltömődött szellőzés okozta túlmelegedésből ered. Egy villanymotoron egy standard golyóscsapágy normál körülmények között 20 000-40 000 üzemórát bír ki; ez az érték felére csökken poros vagy nedves környezetben, minimum IP54 védettség hiányában. Robbanómotor esetében a rendszeres olajcsere 25-50 üzemóránként közvetlenül meghatározza a motorblokk élettartamát.
A végső választás tehát kevésbé függ a márkától, mint a ténylegesen szükséges teljesítmény, az üzemi fordulatszám és a környezeti feltételek közötti összhangtól. A túlméretezett motor feleslegesen fogyaszt és drágább a beszerzéskor; az alulméretezett motor folyamatosan erőlködik és lerövidíti saját élettartamát.
Milyen KV érték való a 166 motor közül az 5 colos freestyle drónomhoz?
4S akkuval 2300–2600KV, 6S-sel 1700–1900KV a bevált tartomány 2207-es méretben. A magasabb KV több fordulatot ad kisebb nyomatékkal, a 6S fpv drón motor viszont hűvösebben jár azonos teljesítmény mellett. Freestyle-hoz a 6S/1800KV párosítás adja a legjobb reptetési időt.
Mit jelentenek a motorméretek, például a 2207 vagy a 2306?
Az első két számjegy az állórész átmérője, a második kettő a magassága milliméterben. A 2207 szélesebb és laposabb, gyorsabb reagálást ad; a 2306 keskenyebb, magasabb, simább gázreakcióval. Racing drón motor kiválasztásánál a 2207 a legelterjedtebb 5 colos vázakhoz, 5,1×4,3-as propellerrel.
Hogyan kell karbantartani a csapágyakat töréses repülés után?
Törés után forgasd meg kézzel a tengelyt: ha csikorog vagy akad, a csapágy homokot kapott. Sűrített levegővel fújd ki, majd cseppents rá egy csepp könnyű csapágyolajat. A drón motor csapágy csere általában 30–50 repült csomag után esedékes, poros terepen hamarabb.
Melyik motor való kezdőnek, aki most kezdi a szimulátor utáni repülést?
Kezdőnek az alacsonyabb, 1700–1800KV-s 6S motorok ajánlottak: kevésbé kapkodóak, és a törések is olcsóbbak. Érdemes cserélhető tekercselésű típust venni, ahol a huzal újraforrasztható. Kezdő fpv drón motor szettként vegyél mindjárt négy darabot plusz egy tartalékot, mert az első hetekben biztosan lesz csere.